Hlavní navigace

Zákon o DPH

  • (neregistrovaný) 88.83.248.---

    6. 12. 2010 7:35

    ve kterém článku nebo, kde přesně hledat způsob fakturace.

    Př.: V roce 2009 byla uzavřena smlouva - sazba 19 %.
    V roce 2010 se bude fakturovat - sazba 20 %.

    Kde se uvádí, že se fakturuje, dle aktuálních sazeb DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 12. 2010 7:44

      v.e.n.d.y.

      Re: zákon o DPH
      Rozhoduje datum zdanitelného plnění (pojem najdete v ZDPH)
      Sazbu DPH musíte použít dle zákona o DPH, pro rok 2010 viz
      § 47 Sazby daně u zdanitelného plnění
      (1) U zdanitelného plnění nebo přijaté úplaty se uplatňuje

      a) základní sazba daně ve výši 20%, nebo
      b) snížená sazba daně ve výši 10%.
      ..pro rok 2009 platily sazby 19% a 9%

    • 6. 12. 2010 8:08

      alen1 (neregistrovaný) 188.95.127.---

      Re: zákon o DPH
      § 111 Přechodná ustanovení
      (1) Pro uplatnění daně z přidané hodnoty za období přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, jakož i pro uplatnění práv s tím souvisejících, platí dosavadní právní předpisy
      (11) U smluv uzavřených do dne předcházejícího dni nabytí účinnosti tohoto zákona, u nichž byly do tohoto dne poskytnuty zálohy na zdanitelná plnění, která budou uskutečněna po nabytí účinnosti tohoto zákona, je plátce daně povinen přiznat daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Záloha zaplacená před datem účinnosti tohoto zákona není přijatou platbou podle tohoto zákona. U smluv uzavřených do dne předcházejícího dni nabytí účinnosti tohoto zákona na plnění, která budou uskutečněna po nabytí účinnosti tohoto zákona a budou zdanitelnými plněními podle tohoto zákona, je plátce, který je povinen přiznat a zaplatit daň, povinen tuto daň přiznat ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí platby, pokud je platba přijata po nabytí účinnosti tohoto zákona. Částka zaplacená před datem účinnosti tohoto zákona není přijatou platbou podle tohoto zákona.
      (12) Pro smlouvy o finančním pronájmu, které byly uzavřeny a předmět smlouvy byl předán do užívání do dne předcházejícího dni nabytí účinnosti tohoto zákona, se použijí příslušná ustanovení zákona č. 588/1992 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění platném do dne předcházejícího datu nabytí účinnosti tohoto zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).