Hlavní navigace

Pojistné při úpravách §23

  • (neregistrovaný) 85.71.211.---

    8. 12. 2010 10:07

    Dobrý den, prosím o pomoc.K 31.1.2009 jsem ukončila podnikání, v roce 2009 jsem příjmy z podnikání neměla, jen zásoby na skladě, které jsem v DP za rok 2009 dodanila v tabulce E. Vstupují tyto úpravy do vyměřovacího základu pro ZP a SP? Měla jsem za to že ne, ale nyní mi přišlo upozornění ze ZP, že mám podat přehled, jelikož jsem měla příjmy dle §7. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2010 18:46

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.137.---

      Re: pojistné při úpravách §23
      Úpravy základu daně vstupují pouze do vyměřovacího základu pro SP. Vyměřovacím základem je od roku 2009 daňový základ, ve kterém jsou započítané i úpravy základu daně.

      U ZP se nic nezměnilo, stále platí, že vyměřovacím základem je rozdíl příjmů a výdajů. Úprava základu daně není příjmem, ani výdajem. Pokud jste u své ZP alespoň část roku registrovaná jako OSVČ, tak máte povinnost podat přehled o příjmech a výdajích i kdyby byl nulový.

    • 15. 12. 2010 13:31

      evax (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: pojistné při úpravách §23
      Dobrý den, teď jsem se rozčílila se zdravotní pojišťovnou, pořád mi tvrdí, že z dodaněných zásob v roce 2009 MUSÍM osvést zdravotní pojištění a že mi udělají dopočet sami. Můžete mi prosím poradit co mám dělat, když zdravotní pojišťovna nemá oporu v zákonech. Děkuji

    • 15. 12. 2010 16:28

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.137.---

      Re: pojistné při úpravách §23
      Jestli jste u VZP, tak je odkažte na jejich vlastní stránky:
      http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Platci/OSVC/Vymerovaci_zaklad/prechod-na-pausalni-vydaje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).