Hlavní navigace

Má na to bývalý zaměstnanec nárok?

  • (neregistrovaný) 88.103.57.---

    10. 12. 2010 11:23

    Má bývalý zaměstnanec nárok chtít po firmě potvrzení o příjmech z roku 2006 když odešel v roce 2006 a vše mu bylo tenkrát vydáno, mzdy jsme přebýrali po jiné účetní firmě a nemáme tyto formulále elektronici, jsem povinná mu to vypsat ručně do formuláře?
    Ptám se proto že řeším 10x týdně to, že si lidé chodí pro to co už několikrát dostaly jen to někam založili a mě už to vytáčí. Je na to nějaký zákon?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2010 13:12

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: má na to bývalý zaměstnanec nárok?
      ZDP
      § 38j Povinnosti plátců daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků
      (3) Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.

      Máte založené kopie z minulých let?

    • 10. 12. 2010 13:15

      Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

      Re: má na to bývalý zaměstnanec nárok?
      >>>Má bývalý zaměstnanec nárok chtít po firmě potvrzení
      >>>o
      >>>příjmech z roku 2006 když odešel v roce 2006 a vše mu
      >>>bylo tenkrát vydáno, mzdy jsme přebýrali po jiné
      >>>účetní firmě a nemáme tyto formulále elektronici,
      >>>jsem
      >>>povinná mu to vypsat ručně do formuláře?
      >>>Ptám se proto že řeším 10x týdně to, že si lidé chodí
      >>>pro to co už několikrát dostaly jen to někam založili
      >>>a mě už to vytáčí. Je na to nějaký zákon?
      >>
      >>ta čeština zase dostává zabrat.?!
      >
      >ZDP
      >§ 38j Povinnosti plátců daně z příjmů fyzických osob
      >ze závislé činnosti a z funkčních požitků
      >(3) Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za
      >období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda,
      >vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad
      >o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které
      >jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a
      >pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového
      >zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.
      >
      >Máte založené kopie z minulých let?

      Podle mého názoru jsou povinni vystavit na požádání jednou. Pokud mu to tehdy dali (a mají doklad o převzetí), můžou si za to brát poplatek.
      >

    • 13. 12. 2010 8:43

      xy5

      Re: má na to bývalý zaměstnanec nárok?
      kopie byste měli mít uchované, takže bych je nyní ofotila a napsala, že kopie souhlasí s originálem
      pokud kopie nemáte (což je ale vaše chyba), pak bych stejně na potvrzení napsala, že se jedná již o další vystavení (aby toho nemohl nějak dotyčný zneužít - třeba už originál použil pro zam-tele v daném roce a nyní si myslí, že podá ještě na FÚ, takže to byste se spolupodílela na podvodu)

    • 13. 12. 2010 9:44

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: má na to bývalý zaměstnanec nárok?
      pokud ale nemá doloženo, že už jednou byl doklad vystaven, tak jak ukládá zákon, těžko může na nový doklad napsat, že se jedná o kopii, když vlastně neví jestli byl někdy nějaký originál vystaven

    • 13. 12. 2010 11:09

      xy5

      Re: má na to bývalý zaměstnanec nárok?
      tak to je ale binec mzdové účetní

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).