Hlavní navigace

Dědictví-dluhy

• (neregistrovaný) 90.178.17.---

10. 12. 2010 18:46

Dobrý den. Moje maminka zemřela, já a moje sestra jsme v dědictví vyřešili, že sestra si nechá byt společně s úvěrem ze stav.spořitelny a ja nějaká ta pole. Nyní jsem zjistila,že já jsem na úvěru vedena jako spoludlužník-prý automaticky ze zákona, ručím výší zděděného majetku? Na úvěru vedená být nechci,protoze byt ma sestra. Jde se z toho nějak vyvázat? Sestra s tím souhlasí, také netušila, že mne tam stav.spořitelna ze zákona připíše,ikdyž jsme se u notáře dohodly,že to bude jen na ni. Jaký je postup, doufám,že to jde. Děkuji moc za odpovědi. Zdenka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2010 19:31

Vladimír 22 (neregistrovaný) 85.71.16.---

Re: dědictví-dluhy
      Bez podrobné znalosti notářského zápisu, resp. usnesené okr. soudu ve věci dědictví vám nikdo neodpoví. A se spořitelnou? Nejdříve si u nich prověřte jak je to usnesení u nich realizováno, jestli tam
      čistě náhodou není váš podpis na uvěrové smlouvě.

• 10. 12. 2010 21:21

zdenka (neregistrovaný) 90.178.17.---

----------------------------------------------------------------------------+
      jde mi spíš o to, jestli se lze z toho nějak vyvázat-pokud mne tam vedou jako dluznika..ale dle mne jsem podepisovala to, ze stav.sporeni i uver bude na sestru. Ne ze budu také dluznikem..:(
      moc tomu nerozumim. a bylo mi porazeno,at necham znovu otevrit dedictvi a vzdam se i tech poli-abych nemusela prevzit cast dluhu. ale to mi prijde jako posl.varianta..spise to chci vyresit nejak jinak. nebo lze zaplatit svou cast dluhu-dle pomeru zdedenych aktiv? a tim se z toho vyvazat??? děkuji

• 10. 12. 2010 21:45

Alice. (neregistrovaný) 90.179.19.---

Podle poměru zděděného majetku by to asi šlo řešit. Dejte ten dotaz v pondělí ráno. O víkendu vám odborníci neporadí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).