Hlavní navigace

Okamžité zrušení prac. poměru zaměstnanc

  • (neregistrovaný) 90.179.26.---

    16. 12. 2010 14:13

    Může zaměstnanec okamžitě zrušit pracovní poměr dle § 56 odst. b, pokud mu zaměstnavatel zadržuje výplatu cestovních náhrad?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2010 10:41

      pája

      Re: Okamžité zrušení prac. poměru zaměst
      § 56 b) - pokud nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy,platu, nebo jejich část

      § 151 a násl.ZP - náhrady poskytované zaměstnanci v souvislosti s výkonem práce - 152 - cestovní výdaje, nejde o mzdu nebo náhradu mzdy, ale náhradu cestovních výdajů
      podle mne nelze ok.zrušit PP, jde ale o správní delikt podle zák. o inspekci práce dle § 27 se sankcí pokuty až do 200.000.-Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).