Hlavní navigace

Prosím mzdové

  • (neregistrovaný) 88.102.147.---

    17. 12. 2010 13:44

    Dobrý den, syn nastoupil u PA na DOPČ, nyní ale omarodil a šéf mu sdělil, že má jet podepsat výpověď. Bude mu placena nemocenská a jak s tou výpovědí, za nemoc nikdo přece nemůže, jedná se o chřipku spojenou s horečkou. Děkuji pavlík.66

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2010 14:11

      xy5

      Re: prosím mzdové
      Výpověď dát zam-tel může, ale určitě ne za to, že byl syn nemocný. V jakých příp. může dát zam-tel výpověď, to je dáno v § 52 a - g. Zároveň se podívejte na § 67, kde je uvedeno za které §§ náleží odstupné a v jaké výši.
      Vše najdete v Zákoníku práce.
      Výpověď je jednostranný akt, takže syn jen převezme, poběží 2 měs. výp. lhůta, ve které může shánět nové zaměstnání (NV 590/2006 Sb. - bude mít placené volno). Pokud by syn výpověď nepřevzal, tak stejně poběží 2 měs. výp. lhůta a PP skončí.

    • 17. 12. 2010 14:12

      xy5

      Re: prosím mzdové
      Omlouvám se, beru vše zpět. Pokud syn pracuje na DoPČ, tak běží 15 denní výp. lhůta a není nárok na odstupné. Výpověď zam-tel dát může.

    • 17. 12. 2010 14:35

      markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

      Re: prosím mzdové
      Syn je nemocný, má horečku, pracovat nemůže, ale výpověď má přijet podepsat? Trochu postavené na hlavu ...
      Syn ať nikam nejezdí a počká, až mu zaměstnavatel doručí výpověď zákonným způsobem - § 336-336 ZP.
      Od data doručení se následně odvíjí skončení dohody o pracovní činnosti - § 76 odst. 6 ZP
      Pokud je syn nemocný a DPČ byla takového rozsahu, že zakládala účast na nemocenském pojištění, pak mu bude vyplácena v prvních 14 dnech nemoci náhrada mzdy (z vašeho dotazu předpokládám, že nemoc vznikla za doby trvání DPČ) a od 15. dne (bude-li nemoc trvat déle jak 14 dnů) pak náleží nemocenské od OSSZ. Prvotně se doklady k nemoci předkládají zaměstnavateli, který je následně (po 14 dnech) předloží na OSSZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).