Hlavní navigace

Bonus - DPH?

  • (neregistrovaný) 79.170.254.---

    27. 12. 2010 10:57

    podnikatelka - maloobchod, by chtěla od nového roku zavést, že při každém nákupu nad 2000,--Kč bude mít zákazník nárok na bonus-slevu ve výši 10%.
    Bude tento bonus předmětem DPH? Já myslím, že DPH bude muset odvést z celé částky 2000,--Kč a bonus bude odečten bez vlivu na DPH.
    Je to prosím tak? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2010 13:13

      LeaX (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: bonus - DPH?
      A myslíte, že je tento postup výhodný?
      Možný je (aspoň do konce března 2011), ale určitě ne výhodný. Tak proč dělat něco nevýhodně. Viz stávající § 42 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).