Mateřská dovolená

  • (neregistrovaný)

    29. 12. 2010 13:54

    Dobrý den, mužete i prosím poradit co je nutné pro to, abych měla nárok na MD. V květnu 2010 dítě mi zkončila RD s dítětem, v červnu jsem měla jen DPP / soc. i zdr. pojiš. jsem si zaplatila sama /, od července jsem zaměstnaná na HPP , ale u jiného zaměstnavatele než před tím. Momentálně čekám druhé dítě, budu mít nárok na MD nebo ne? Předpokládaný TP je konec května 2011. Velice děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 12. 2010 14:09

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: Mateřská dovolená
      Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je doba soc.poj. alespoň 270 dnů v posledních 2 letech před nástupem na MD. Nástup na MD je 6-8 týdnů před TP. Zkuste si spočítat dny od začátku PP do nástupu na MD.

    • 29. 12. 2010 14:13

      Wezl (neregistrovaný)

      Re: Mateřská dovolená
      Děkuji za odpověď. Chci se jen zeptat, musí to být odpracované dny nebo se do toho počítá i popř. PN nebo dovolená ? Děkuji

    • 29. 12. 2010 14:20

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Mateřská dovolená
      Jsou to pojištěné dny, tedy dny kalendářní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).