Hlavní navigace

Živnostník

• (neregistrovaný) 77.48.103.---

2. 1. 2011 17:20

Provozuji řemeslnou vedl.činnost při hlavním zaměstnání. Protože někdy nestíhám pomáhá mi bratr, který ale nemá živnostnák. Proto mu vyplácím peníze na ruku. Pokud bych mu vyplatil např. 20 000,- jak velkou částku si mám odečíst na dan, sociální a zdravotní poj. , které budu muset zaplatit? Vím, že si odečtu paušál 80%, zbyde mi teda 3600,- z toho 15% dań ale zdravotní a sociální vůbec nevím. Nerad bych ho ošidil ale také bych nerad ošidil sebe :)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2011 17:42

Olda (neregistrovaný) 77.48.51.---

Re: Živnostník
      Zde není co počítat - když nechcete opravdu nikoho ošidit! S bratrem se dohodněte na jakékoliv částce, kterou povedete jako svoji osobní spotřebu.

• 2. 1. 2011 23:15

v.e.n.d.y.

Re: Živnostník
      To s paušálem nemá co dělat - na černo vyplácíte peníze bratrovi, tak se musíte tvářit, že si je berete pro sebe, jako nedaňový výdaj...
      Pokud to chcete legalizovat, uzavřete s bratrem Dohodu o provedení práce, ze které se SP a ZP neodvádí a odměna se jen daní 15%.Pro Vás by to bylo celé daňovým nákladem, ale samozřejmě pokud uplatňujete paušál 80%, tak tyto odměny daňově nevyužijete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).