Hlavní navigace

Autu na manžela-? silniční daň a cestov

  • (neregistrovaný) 93.91.149.---

    3. 1. 2011 19:14

    Prosím o radu, auto je psané na manžela, platí silniční daň. (také podniká) K podnikání auto ovšem využívá manželka. U koho bude v daňové evidenci zaplacení silniční daně, kdo bude podávat přiznání k silniční dani. Může si manželka dát do DE cestovné k tomuto autu? Manžel žádné výdaje k autu nemá a ani cestovné.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2011 7:26

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Autu na manžela-? silniční daň a ces
      Přiznání k SD a úhradu SD musí provést manžel. Manželka si může zaplacenou SD manželem uplatnit ve své DE - § 24 odst. 2 písm. u). Rovněž si může uplatnit cestovné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).