Hlavní navigace

Rizikové těhotenství a vycházky

  • (neregistrovaný) 84.244.92.---

    4. 1. 2011 10:12

    Dobrý den,jsem na rizikovém těhotenství s dvojčaty. Lékař mi předepsal vycházky.Bydlím v panelovém domě a rodiče máme na venkově, ale vzdáleném 60 km.Chci se zeptat,zda je možné třeba na sociálce nahlásit,že strávím víkend někde jinde než na adrese uvedené na neschopence?Ptám se kvůli kontrolám.Ještě jsem slyšela,že od ledna letošního roku mi může lékař napsat nějaké prohlášení, do kterého lze napsat např. adresu rodičů.Tzn.,když mě kontrola nezastihne v místě uvedeném na neschopence, najde mě v místě uvedeném na prohlášení. Děkuji moc. Hezký a klidný den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2011 10:17

      all (neregistrovaný) 91.215.13.---

      Re: Rizikové těhotenství a vycházky
      Takhle to nelze. Změnu pobytu by vám musel povolit a na OSSZ nahlásit lékař, který vám neschopnost vystavil. O nějaké změně od ledna ohledně kontroly nic nevím. Třeba se vám ozvou ještě jiní.

    • 4. 1. 2011 10:31

      Míša2 (neregistrovaný) 94.112.227.---

      Re: Rizikové těhotenství a vycházky
      Tak ať Vám uvede neomezené vycházky a to pak budete v pohodě moct i k rodičům. Rozsah vycházek určuje lékař a nikdo jiný. Moje doktorka mi to napřed taky nechtěla napsat, ale až jsem jí to donesla vytištěné ze zákona tak mi je napsala neomezené.

    • 4. 1. 2011 10:38

      Minnie (neregistrovaný) 84.244.92.---

      Re: Rizikové těhotenství a vycházky
      To už mi také někdo poradil, ale lékař mi řekl, že to nelze. kde přesně toto znění najdu?Prosím?děkuji

    • 4. 1. 2011 11:01

      all (neregistrovaný) 91.215.13.---

      Re: Rizikové těhotenství a vycházky
      Jenže to není jen o tom, zda to ze zákona lze nebo ne. Ono je to také odpovědnost lékaře, protože on zodpovídá za váš zdravotní stav , takže jestliže uzná že váš zdravotní stav nedovoluje delší vycházky, tak vám delší nedá, protože na to není žádný právní nárok.

    • 4. 1. 2011 11:36

      Míša2 (neregistrovaný) 94.112.227.---

      Re: Rizikové těhotenství a vycházky
      Je to upraveno vyhláškou Ministerstva práce a sociálních věcí č.31/1993 Sb., ve znění platných předpisů. V ní je stanoveno, že PN posuzuje ošetřující lékař. Ten je podle § 4 odst.4 uvede do neschopenky. Samozřejmě, že záleží na zdravotním stavu pacienta, ale pokud to doktorovi vysvětlíte proč to takto chcete tak si myslím, že by to mohl pochopit. Spíš je problém v tom, že spousta doktorů postupuje podle nějakého starého předpisu kdy nebylo možné jen tak napsat neomezené vycházky, ale skutečně je to jen a jen na rozhodnutí lékaře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).