Hlavní navigace

Zveřejnění závěrky ve SL

  • (neregistrovaný) 84.42.177.---

    6. 1. 2011 13:51

    V zákoně o účetnictví není uveden TERMÍN zveřejnění účetní závěrky u NEAUDITOVANÉ firmy. Pouze je deklarovaná povinnost. Takže když v Praze dělají "problémy" s přijetím, tak závěrky svých firem (100% neauditovaných) prostě posílat "zatím" nebudu. Možná až tak za 5 let ? Nebo za 20 let ?

    Jaký je Váš názor ?

    Děkuji za případné reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2011 14:09

      pája

      Re: zveřejnění závěrky ve SL
      § 38k obchod. zákoníku, - bez zbytečného dokladu -
      návazně § 24 odst.1, písm.c) bod 2. přestupkového zákona, výsledek - za porušení povinnosti možná sankce do 50.000.-Kč, i zákaz činnosti až na 1 rok.

    • 6. 1. 2011 14:19

      DanielaM (neregistrovaný) 84.42.177.---

      Re: zveřejnění závěrky ve SL
      Docela by mě zajímalo, jak by případný soud řešil definici "zbytečného odkladu". Je to jeden rok nebo dva ? Chápu, že 20 let je už moc, ale když u auditované firmy deklarují maximálně do roka, tak u neauditované firmy nemůže být "tvrdší pravidlo". Nelíbí se mi tedy strašák případné sankce, která se nemůže opřít o konkrétní termín. "Bez zbytečného odkladu" není termín.
      Je to ale věc odvahy asi každého, jak se pak bude dohadovat s příslušnými orgány.

    • 6. 1. 2011 14:33

      pája

      Re: zveřejnění závěrky ve SL
      To záleží na Vás, Já klientům radit dodržovat zákony a předpisy, plnit uložené povinnosti a tím se vyhýbat případným problémům v budoucnu.
      Jak to uděláte Vy,sama rozhodnete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).