Hlavní navigace

Špatný průměr

• (neregistrovaný) 193.86.182.---

7. 1. 2011 11:36

Teď jsem zjistila, že mi SW chybně spočítal průměry pro NM na 4. čtvrtletí.

Takže mám u všech zam-ců špatné průměry (byly přesčasy, dovolené a dokonce jedna náhrada mzdy za nemoc)

Nevím zda stihnu opravit ve mzdě za 12/2010...
    Může to být opraveno i v roce 2011, nebo to nelze. A co s tou náhradou mzdy?
    Měla jsem zaměstnancí vyplatit o 175,- Kč více a na OSSZ si nárokovat ještě o polovinu rozdílu více....

Mám se na OSSZ vykašlat? kvůli 88,- Kč.... Zaměstnanci bych to pochopitelně doplatila. OSSZ se zlobit nebude, když mi má vyplatit méně, ne?

Nemáte prosím s tímto zkušenost... Teď jsem na zhroucení a přepočítávám výplaty v ruce.....

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2011 12:26

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: špatný průměr
      Záleží na tom, kolik máte zaměstnanců,kolik to je pro V8s práce. Bylo hodně svátků ,jedná se vlastně jen o doplatek náhrady.Já bych se vždycky snažila to raději srovnat v tomto čtvrtletí, ale když to nestihnete,nenervujte se. Trochu to ovlivní VZ pro případnou nemocenskou,ale to se nedá nic dělat :-). A co se týká té náhrady
      v době nemoci, pokud budete zaměstnanci doplácet náhradu, projeví se Vám to i na přehledu o pojistném,kdy teprve teď v prosinci z tohoto doplatku odečtete polovinu. Jinak by Vám na to stejně při kontrole přišli, i když se jedná o malou částku. Jinak je lepší zprovodit to v prosinci, kdy se naposledy odčítá polovina náhrady z pojistného.

• 7. 1. 2011 12:37

(neregistrovaný) 193.86.182.---

Děkuji Vám paní Jiřinko za odpověď...
      Ještě se zeptám, co když bych již tu náhradu nevyplácela a polovinu na OSSZ nenárokovala a zaměstnanci vyplatila místo toho nějáké prémie?
      Ještě jsem se nesetkala s tím, že by sociálka přepočítávala průměry pro náhradu mezd... No jo, je pravda, že jsem byla na kontrole pouze 2x....
      Co můžou, když chci po nich méně peněz?

• 7. 1. 2011 12:48

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Udělejte to tak, jak to má být. Nevidím v tom žádný problém.
      Proč vymýšlet, když se to dá udělat normálně ? Z premií budete zas odvádět pojištění a danit je.

• 7. 1. 2011 15:19

(neregistrovaný) 193.86.182.---

Děkuji mockrát... Největší problém je pro mě zda se domluvím se svým SW, tentokrát v tom nebyl problém.
      Tak už jen růčo přepočítání výplat a hotovo.

Děkuji Vám za radu Jiřinko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).