Hlavní navigace

Tichý společník

  • (neregistrovaný) 88.101.118.---

    12. 1. 2011 9:54

    Dobrý den, chtěl bych se stát tichým společníkem u FO,která provozuje velkoobchod a maloobchod a mít tam svůj podíl. Jsem také FO, podnikám v řemeslnné výrobě. Musím založit s kolegou společnost s r.o.? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2011 10:19

      Vladimír 2

      Re: tichý společník
      ****************************************
      Nejdříve prostudujte =Smlouva o tichém společenství=
      tak jak je uvedeno v §§ 673 an Obch. z.

    • 12. 1. 2011 10:29

      Roman 40 (neregistrovaný) 88.101.118.---

      Re: tichý společník
      V zákoníku se mluví o tichém společníkovi, ale ne o tom,jestli to může být jen FO nebo jen osoba se zaměstnaneckým vztahem apod. A o osobě, která by uzavřela smlouvu s tichým společníkem se mluví jako o podnikateli,takže to může být i jen FO.

    • 12. 1. 2011 10:51

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: tichý společník
      nemusíte zakládat PO

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).