Hlavní navigace

Řádio, navigace - náklady??

• (neregistrovaný) 213.168.182.---

15. 1. 2011 11:09

dne 11.10. jsem na úvěr koupila auto do podnikání. hned druhý den jsem si do auta nechala namontovat autorádio a navigaci (od stejné firmy jako auto). mohu tuto navigaci a rádio dát do nákladů nebo se jedná o zhodnocení auta a musím to odepisovat? jak je to s registrací auta na úřadě? to se asi dá normálně do nákladů, že? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2011 16:36

L. (neregistrovaný) 86.49.59.---

Re: řádio, navigace - náklady??
      Autorádio i navigaci bych zařadila do majetku jako samostatný majetek, určitě nejde o TZ. Pouze v případě, že byste si navigaci nechala dobudovat takovu tu "vestavěnou", pak by se možná o TZ nechalo přemýšlet s ohledem na pořizovací cenu.

Co se týče finančního úřadu - musíte se přihlásit k silniční dani.

• 15. 1. 2011 16:42

lucief (neregistrovaný) 213.168.182.---

co se týká úřadu - myslela jsem registr vozidel, tam se platilo asi 800 kč za přihlášení auta. jinak hodnota té navigace a rádia činila dohromady necelých 7000 kč bez dph, takže to tedy dám rovnou do nákladů. chci se zeptat, zda u tohoto taky mohu uplatnit DPH, když jsem se stala plátce DPH až 1.12.2010 a k nákupu auta a navigace došlo v říjnu 2010. U auta jako majetku mohu dph uplatnit až rok zpětně, ale jak je to u té navigace, tam už se to asi uplatnit nedá, že když nejde o majetek? díky moc.

• 19. 1. 2011 15:53

Verča1 (neregistrovaný) 80.188.194.---

myslím že dá, jde o drobný majetek. pokud ho povedete v evidenci, máte odpovídající doklady... zkuste kouknout do zákona

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).