Hlavní navigace

Zrušení ŽP, výplata - paní alen1

  • (neregistrovaný)

    20. 1. 2011 7:46

    Dobrý den, prosím paní alen1, z jejích příspěvků jsem pochopila, že se v tom orientuje. Mám uzavřeno Životní pojištění s Filipem PLUS od ČPP od 1.9.2007 (do 1.9.2046), měsíčně dávám 500,-. Když bych ho chtěla k 30.4.2011 zrušit (tzn. naspořeno 22 000,-), kolik by mi mohla pojištovna cca vyplatit? Vím, že je to asi dost nevýhodné, ale bylo by to aspoň 10 000,-? Díky za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2011 8:44

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Zrušení ŽP, výplata - paní alen1
      Já jsem takový dotaz psala přímo na příslušnou pojišťovnu. Napsali zpět, kolik asi bych dostala. A byl to hodně velký propad. Můj názor - z 22 tis Kč to 10 nebude.

    • 20. 1. 2011 14:56

      Renáta (neregistrovaný)

      Re: Zrušení ŽP, výplata - paní alen1
      souhlasím s Maxem...nejlépe napsat přímo na příslušnou pojišťovnu, kolik bude činit odbytné - z vlastní zkušenosti - naspořeno cca 32.000,- a odbytné činilo cca 9.900,-

    • 20. 1. 2011 15:19

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: Zrušení ŽP, výplata - paní alen1
      Mám obavu, že jste hodně optimistická.
      Je to kapitálové životní pojištění, tzn. kladná rezerva se tam začíná tvořit zhruba po několika letech.Můj soukromý odhad je, že tam máte tak něco mezi 3-4tisíci ( a to jsem ještě optimistická).Hodně to záleží také na tom, jakou máte pojistnou částku na dožití a zda tam jsou i nějaká např. úrazová připojištění.
      Pokud to chcete vědět přesně mají pojišťovny povinnost od 1.1.2011 informovat na požádání o částce odkupného a vývoji pojistné hodnoty.

    • 21. 1. 2011 8:14

      kajan (neregistrovaný)

      Re: Zrušení ŽP, výplata - paní alen1
      Ty brďo!!! Díky všem třem za odpovědi.
      Já si to zřídila na povel zaměstnavatele, který mi to platil. Ale budu odcházet, a tak zjišťuju co a jak. No rušit to tedy asi nebudu, tolik peněz jim tam nenechám jen tak.
      Ale je to tedy síla, ze zaslaných dvaceti tisíc, dostat zpět tři!

    • 21. 1. 2011 8:31

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: Zrušení ŽP, výplata - paní alen1
      Jen abyste si nemyslela, že později na tom budete líp.
      Pokud nemáte další připojištění (úraz) pak zhruba až ke konci pojištění tam budete mít k výběru, to, co jste tam vložila.
      Kapitálové životní pojištění slouží primárně jako životní pojištění na smrt a dožití.
      Jen vás upozorním, že rezerva pojištění ( tedy to, co zbyte po odepsání poplatku a pojištění za rizika) je zhodnocována tzv. TÚM, technickou úrokovou mírou a ta je nejvýše 2,4% ( od roku 2004) ze zákona.
      Nechte si poslat na žádost - vývoj stav rezervy v jednotlivých letech a pak uvidíte. Jiná věc je, pokud byste měla již teď nějaký zdravotní problém a jste tam pojištěna, pak bych to časem rušila jen po zralé úvaze.

    • 21. 1. 2011 11:24

      kajan (neregistrovaný)

      Re: Zrušení ŽP, výplata - paní alen1
      Děkuji za info. Žádné jiné připojištění tam nemám, je to pouze na tu smrt a dožití, cílová částka je necelých 300 000. Rušit to nebudu, dále to budu platit sama a pak se uvidí....Děkuju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).