Hlavní navigace

Služba z EU

  • (neregistrovaný) 78.80.213.---

    22. 1. 2011 10:05

    Dobrý den, prosím o radu.
    Slovenský plátce mi vystavil fakturu s DPH za službu.
    Mám udělat samovyměření? nebo spíše co s tím DPH?
    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2011 11:53

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Služba z EU
      samovyměření 20% dle § 9/1 na ř. 5 a 44
      pokud se nejedná o specielní službu

    • 23. 1. 2011 17:59

      Milenna (neregistrovaný) 89.29.41.---

      Re: Služba z EU
      Dobrý den, já dostávám faktury za službyza přepravu zboží ze Slovenska, ale nikdy tam DPH není. V tomto případě , já provádím samovyměření. DPH platí vždy příjemce služby.Respektive - služba bude podléhat Dph tam, kde je příjemce služby registrován k Dph. A taky záleží, zda jste sama plátce DPH nebo ne. Ve Vašem případě nějak nechápu, proč byste měla dělat samovyměření, když už vyměřeno DPH máte od toho slovenského dodavatele. ¨

      Milena

    • 23. 1. 2011 18:09

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Služba z EU
      omlouvám se, šptně jsem četla, vypadlo mi "fakturu s dph".
      měla by být bez daně, pokud jsou oba plátci a vy provést samovyměření.
      Pokud doklad nevrátíte k opravě bez daně, pak bych dala mimo přiznání k dph celé do nákladů včetně jejich daně.¨
      ale měly by v tomto případě vám dát odkaz na §, dle kterého vám fakturují jejich dph.
      ale může se jednat o službu, u které se přenáší místo plnění na Slovensko a fakturovali správně, když nevíme službu, těžko soudit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).