Náhrada za použ. vozidla paušálem.

  • (neregistrovaný)

    23. 1. 2011 20:28

    Prosím o informaci. Když v DE OSVČ (bývalé jednoduché účetnictví) budu vykazovat výdaje doklady (ne poušálem), můžu současně vykázat používání svého soukr. vozidla paušálem 4.000,- Kč měsíčně? Silniční daň platím celoročně a auto využívám i pro podnikání jako OSVČ i pro soukr. účely.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2011 7:17

      annonym (neregistrovaný)

      Re: Náhrada za použ. vozidla paušálem.
      Ano, pokud jsou splněny obecné podmínky § 24 odst. 2 písm. zt).
      Jelikož auto není zařazeno v OM, pak si můžete ještě uplatnit i základní náhrady ve výši 3,90/km a to podle knihy jízd.

    • 24. 1. 2011 10:50

      York (neregistrovaný)

      Re: Náhrada za použ. vozidla paušálem.
      Asi si nerozumíme. Jednalo se mi o to, zda je možné všechny náklady vykázat ve skutečné výši - tedy doložené doklady (FA, paragony a.p.) a u toho náklady na používání soukr. vozidla paušálem a ne podle knihy jízd.

    • 24. 1. 2011 12:41

      annonym (neregistrovaný)

      Re: Náhrada za použ. vozidla paušálem.
      Ano, můžete. Výdaje budete prokazovat dle skutečných úhrad (paragonů) a na auto si můžete navíc uplatnit paušál ve výši 4000,00 Kč/měsíc (používáte i soukromě). Nelze již ale uplatnit spotřebu PHM a parkovné na toto auto.

    • 24. 1. 2011 15:29

      York (neregistrovaný)

      Re: Náhrada za použ. vozidla paušálem.
      Děkuji, toto je přesně případ o který se mi jedná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).