Hlavní navigace

Prohlášení popl. DP ze závislé činnosti

  • (neregistrovaný) 109.231.137.---

    25. 1. 2011 14:56

    Dobrý den,
    je nutné, aby zaměstnanec podepisoval Prohlášení na originálním formuláři vydaném MF? Stačí, když mi podepíše Prohlášení (uplatňuje slevu jenom na sebe) na tiskopise jen s údaji o sobě a na který je to rok?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2011 15:08

      jasná (neregistrovaný) 80.82.146.---

      Re: Prohlášení popl. DP ze závislé činno
      Stáhněte si prohlášení z internetu.

    • 25. 1. 2011 15:22

      markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

      Re: Prohlášení popl. DP ze závislé činno
      Dotaz chápu tak, že pán napíše "Jan Novák, rodné číslo, bydliště, slevu chci jen na sebe v roce 2011". :-)))
      S tiskopisem staženým z netu a vytištěným černobíle mám tu zkušenost, že zaměstnanci ho odmítají podepsat, "protože to není růžové" - a na to oni jsou zvyklí. Že prý nevědí co podepisují ... to sice něvědí ani u toho růžového, ale některým je opravdu těžké to vysvětlit.

    • 25. 1. 2011 16:12

      danaj (neregistrovaný) 109.231.137.---

      Re: Prohlášení popl. DP ze závislé činno
      Prohlášení z netu mám, ale teprve od letošního roku. V programu UCTO2000 bylo v minulých letech prohlášení ve velmi zjednodušené formě, takže teď nevím, zda si najít starší vzor Prohlášení a dát ho zpětně podepsat anebo nechat to zjednodušené, které samozřejmě už podepsané mám. V zákoně jsem nenašla, že by musel být originální formulář.

    • 26. 1. 2011 8:18

      beta (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: Prohlášení popl. DP ze závislé činno
      Zeptejte se programátora účetního SW co tím mysleli - zjednodušené daňové prohlášení ... Třeba to bylo míněno jen jakási "pomůcka". V ZDP se dle mého názoru vysloveně nehovoří, že musí být použitý originál daňového prohlášení, proto se v praxi používají i kopie, ale stále se používají vzory vydané MF.
      Obsahuje vaše zjednodušené prohlášení všechny náležitosti stanovené ZDP § 38 odst. 4 ....?
      4) Plátce daně srazí zálohu podle § 38h odst. 3 a přihlédne k měsíční slevě na dani podle § 35ba a k měsíčnímu daňovému zvýhodnění, podepíše-li poplatník do 30 dnů po vstupu do zaměstnání a každoročně nejpozději do 15. února na příslušné zdaňovací období prohlášení o tom,

      a) jaké skutečnosti jsou u něho dány pro přiznání slevy na dani podle § 35ba , popř. kdy a jak se změnily,
      b) že současně za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období neuplatňuje nárok na slevu na dani podle § 35ba u jiného plátce daně a že současně na stejné období kalendářního roku nepodepsal u jiného plátce prohlášení k dani,
      c) jaké skutečnosti jsou u něho dány pro přiznání daňového zvýhodnění na vyživované dítě (§ 35c), popřípadě kdy a jak se změnily a jedná-li se o zletilé studující dítě, že nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně,
      d) že současně za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období neuplatňuje daňové zvýhodnění na vyživované dítě u jiného plátce daně a že daňové zvýhodnění na to samé vyživované dítě za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období neuplatňuje jiná osoba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).