Celní úřad - správce daně prosím!!

  • (neregistrovaný)

    27. 1. 2011 9:11

    Prosím mohl by mi někdo poradit, ve kterých případech je správce daně celní úřad?
    Snažím se zadat do Pohody dovoz ze třetí země a v členění DPH se mi nabízí pouze vše EU a když zadám pouze "dovoz zboží", skočí mi to v přiznání na ředek 42. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2011 10:47

      ... (neregistrovaný)

      Re: Celní úřad - správce daně prosím!!
      K celníkům jako správcům daně - ZSDP byl nahrazen DŘ, ale nemělo by to vadit - právní úprava a kompetence CÚ se k dotazu nezměnily:

      "Velmi významnou kompetencí českých celních orgánů je správa vymezených daní, kdy celní orgány vedou daňová řízení v procesním postavení správce daně, přičemž se řídí procesní normou - zákonem o správě daní a poplatků (zákon č. 337/1992 Sb.). Celní orgány spravují od 1. 1. 2004 veškeré spotřební daně, na základě zákona č. 353/2003 Sb. S tím souvisí i kompetence v oblasti správy daně z lihu a kontroly spotřebitelského balení lihu, založené samostatně na základě zákona o lihu (č. 61/1997 Sb.) a zákona o povinném značení lihu (č. 676/2004 Sb.), účinného od 1. 7. 2005. Dále celní orgány spravují ekologické daně na základě zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů (zákon č. 261/ /2007 Sb.), a to od 1. 1. 2008. Konečně pak jsou celní orgány správcem daně z přidané hodnoty, to však pouze v případech dovozu zboží ze třetích zemí, kdy deklarant není v Česku registrován jako plátce DPH (zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty).
      Celní správa vykonává kompetence v oblasti tzv. dělené správy, při nichž celní orgány působí v procesním postavení správců daně na základě ustanovení § 1 odst. 4 zákona č. 337/1992 Sb. a § 5 odst. 4 písm. m) zákona č. 185/2004 Sb. Smyslem této činnosti je vybírání a vymáhání peněžitých plnění v souladu se zákonem stanovených orgány státní moci odlišnými od celních orgánů. S nabytím účinnosti ustanovení § 106 správního řádu (zákon č. 500/2004 Sb.) pak celní správě v souvislosti se získáním kompetence výkonu dělené správy připadlo postavení tzv. obecného správce daně, který zajišťuje na žádost jiných správních orgánů vymáhání povinností peněžitých plnění vyplývajících ze správních rozhodnutí."

    • 27. 1. 2011 16:46

      JančaJ (neregistrovaný)

      Re: Celní úřad - správce daně prosím!!
      je to v takových případech, kdy sem dovezete něco nelegálně a celní úřad to zjistí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).