Hlavní navigace

Opravdu mzdovky neporadí?!?!

• (neregistrovaný) 77.48.42.---

27. 1. 2011 12:13

Prosím už potřetí o radu nějakou zkušenou mzdovku. Včera jsem se náhodou dozvěděla, jeden náš zaměstnanec je již skoro rok rozvedený a náhodou jsem zjistila, že od května 2010 má novou občanku a v ní jiný trvalý pobyt než jeho žena s dětmi. Vůbec mi nedal vědět, že je rozvedený, kdo dostal do péče děti a že změnil trvalé bydliště. Ovšem slevu na děti uplatňuje dosud. Nyní potřebuji vědět, zda v ročním zúčtování nemám slevu na děti za měsíce, kdy nežije s nimi, uplatnit (vyjde mu nedoplatek daně 9670,- Kč!!!) a nebo to mám nechat a neuplatňovat slevu až od letoška? Jeho žena je invalidní důchodce a slevu na děti neuplatňovala ani dříve, ani nyní. Prosím nutně o radu, musím dnes s ním jednat jelikož je jedná o arogantního zaměstnance a než něco budu řešit s ním, potřebuji to mít řádně podložené. Ale nechci mít nic v nepořádku, abych se kvůli němu měla bát kontroly. Potřebuji jen jistě vědět, že budu postupovat správně, když mu tu slevu už za loňské měsíce prostě neuplatním a on to bude muset doplatit. Tyto údaje zamlčel schválně, aby nepřišel o peníze.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).