Hlavní navigace

Přefakturování mýta POMOOOC!!!

  • (neregistrovaný) 93.153.7.---

    8. 2. 2011 7:14

    Dobrý den,prosím o pomoc jak to mám udělat , když jsem autodopravce jezdím pro firmu ,která nám bude proplácet mýto ,přišla mi faktura je bez dph jak jim to mám naúčtovat ???přidávám i kopii faktury za mýto????moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2011 8:21

      m.o.n.a (neregistrovaný) 95.143.132.---

      Re: Přefakturování mýta POMOOOC!!!
      Vystavte fakturu presne podle faktury za mytne,mytne nepodleha DPH,kopii muzete prilozit

    • 8. 2. 2011 8:45

      Dagmara (neregistrovaný) 88.100.95.---

      Re: Přefakturování mýta POMOOOC!!!
      Jestliže jste plátce DPH tak při přeúčtování mýta dát i DPH.

    • 8. 2. 2011 12:56

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přefakturování mýta POMOOOC!!!
      V případě poskytnutí přepravní služby dopravcem, který je povinen uhradit mýtné, se podle § 36 zákona o DPH mýtné zahrnuje do základu daně, protože mýtné je vedlejším výdajem při poskytnutí přepravní služby. Z tohoto důvodu nelze částku mýtného při vystavení daňového dokladu dopravcem za uskutečněnou přepravní službu uvádět samostatně mimo základ daně (mýtné nelze samostatně přeúčtovat

    • 28. 4. 2011 9:05

      Hanka H. (neregistrovaný) 77.240.182.---

      Re: Přefakturování mýta POMOOOC!!!
      Také mi přišla faktura, kde je vyčíslená trasa základ daně + DPH, stejně tak nakládka a vykládka + DPH a jako třetí položku tam mám uvedené mýto bez dph. Je to přimo od autodopravce, takže on sice pořídí bez DPH, ale mě musí přefakturovat s DPH že?

    • 13. 6. 2011 16:57

      Milena S. (neregistrovaný) 217.197.151.---

      Re: Přefakturování mýta POMOOOC!!!
      >>>>>Dobrý den,prosím o pomoc jak to mám udělat , když
      >>>>>jsem
      >>>>>autodopravce jezdím pro firmu ,která nám bude
      >>>>>proplácet mýto ,přišla mi faktura je bez dph jak jim
      >>>>>to mám
      >>>>>naúčtovat ???přidávám i kopii faktury za mýto????moc
      >>>>>děkuji za odpověď
      >>>>Vystavte fakturu presne podle faktury za mytne,mytne
      >>>>nepodleha DPH,kopii muzete prilozit
      >>>
      >>>Jestliže jste plátce DPH tak při přeúčtování mýta dát
      >>>i DPH.
      >>
      >>V případě poskytnutí přepravní služby dopravcem,
      >>který
      >>je povinen uhradit mýtné, se podle § 36 zákona o DPH
      >>mýtné zahrnuje do základu daně, protože mýtné je
      >>vedlejším výdajem při poskytnutí přepravní služby. Z
      >>tohoto
      >>důvodu nelze částku mýtného při vystavení daňového
      >>dokladu dopravcem za uskutečněnou přepravní službu
      >>uvádět
      >>samostatně mimo základ daně (mýtné nelze samostatně
      >>přeúčtovat
      >
      >Také mi přišla faktura, kde je vyčíslená trasa základ
      >daně + DPH, stejně tak nakládka a vykládka + DPH a
      >jako třetí položku tam mám uvedené mýto bez dph. Je to
      >přimo od autodopravce, takže on sice pořídí bez DPH, ale
      >mě musí přefakturovat s DPH že?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).