Re: Exekuce
Ještě připojím jeden dotaz: Pokud by kromě výživného byly ostatní exkuční příkazy nepřednostní, jak by se postupovalo?
Re: Exekuce
vždy záleží an pořadí,jv jakém ex.příkazy přijdou. Pokud by přišly 2 (nebo i více) v jeden den, je výpočet složitější, musí se srážky dělit poměrem k výši dluhu. pokud nepřijdou v jeden den, splácí se (při stejné důležitosti)nejdříve ta,která přišla první, ostatní čekají do jejího splacení. Výživné má vždy přednost před všema přenostníma, ať přijde v jakémkoliv pořadí.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
11. 2. 2011 8:45
Prosím o radu.
Zaměstnanec má přednostní i nepřednostní exekuci, a ještě se mu exekučně sráží výživné 2 000 Kč měsíčně. Pokud po odečtení nezabavitelné částky vychází třetina 1 854 Kč, kolik odešlu na výživné a kolik zůstane na přednostní a nepředností exekuci?