Re: Daň z pronájmu bytu - registrační po
Jedná se o příjmy z pronájmu dle §9. Podáte DP k DPFO za rok 2010 a to do 31.3.2011, kde promítnete všechny příjmy, např.ze zaměstnání ( dle potvrzení o zdanitelných příjmech) uvedené v §6, případně z podnikání nebo ostatní příjmy dle § 10 a k tomu dodaníte příjmy z pronájmu. Pokud budete vyplňovat sama, pak se řiďte Pokyny pro vyplnění DP, tam najdete vše potřebné.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
15. 2. 2011 14:21
Daň z pronájmu bytu - registrační povinnost
Dobrý den, chci se zeptat jak to je s příjmy z pronájmu nemovitosti u fyzických osob, pokud jde čistě o pronájem bytu, tzn. k tomu není potřeba mít ŽL. Doslechla jsem se, že když chci pronajímat být, tak musím do 30 dnů se zaregistrovat na finančním úřadu. Co když se nezaregistruju, a pak podám řadně do 31.3 jenom Daňové přiznání, kam zahrnu příjmy z pronájmu bez předchozí registraci na FU, hrozí za to nějaký postih nebo bude-li v tom nějaký problém? Děkuji