Re: odečet hypotéky - úroků
Podmínka je " užíval k trvalému bydlení", což není totéž jako trvalé bydliště v občance. Jestli to dokáže obhájit, ať si klidně uplatní. Jo a z-tel byl povinen jí RZD udělat.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
9. 3. 2011 7:39
Dobrý den
můžete mi prosím poradit.. kamarádka chce pomoci s daňovým přiznáním .Nenechala si udělat zúčtování u zaměstnavatele, protože prý když si odečítá úroky hypotéky, tak si musí udělat sama. Myslím, že by i tak jí měli zúčtování udělat, když si o něj požádá.
ale problém je jinde,zdá se mi podezřelý ten odečet hypotéčních úroků - před 3 lety koupili na hypotéku nemovitost, domek v sousední vesnici, který využívají jako chalupu. Nikdo z rodiny tam nemá trvalý pobyt. bydlí ve vlastním bytě. Myslela jsem, že za těchto podmínek si nemohou úroky odečíst, ale prý minulé roky jak jejímu manželovi v práci, tak i jí nějaký účetní tu hypotéku odečetl. nechci to udělat špatně, ale zatím vypadám, jako že jí možnost odpočtu nepřeju:-)) a zachovávám paniku