Hlavní navigace

Odpis pohledávky účetnictví

  • (neregistrovaný) 89.176.84.---

    13. 3. 2011 19:00

    Dobrý den, mám jednu fakturu za 8000,- několik let neuhrazenou, firma dál funguje ale vím, že uhrazená nebude. Jak se jí zbavím, můžu ji zaúčtovat jako nedaňový náklad?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2011 7:09

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: odpis pohledávky účetnictví
      Pokud jde o již promlčenou pohledávku, pak zaúčtujete 546/31x nedaňově a dále povedete v podrozvaze na účtech 760/799.
      Pokud není promlčená, pak lze vytvořít zákonnou OP podle § 8c ZoR 558/391 daňově (při splnění podmínek ZoR). Následně (např. další rok) OP zrušit 391/558 a odepsat 546/31x DAŇOVĚ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).