Hlavní navigace

OT - právník

  • (neregistrovaný) 77.92.193.---

    14. 3. 2011 10:39

    Dobrý den,

    prosím Vás, existuje nějaký § na základě kterého bych mohla odmítnout uveřejnění jména dítěte v obecním časopise - společenská kronika - narození dětí?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2011 11:12

      zana6 (neregistrovaný) 77.92.193.---

      Re: OT - právník
      Děkuji za odpověď. Můžu napsat takto:
      Na základě Občanského zákoníku § 11 a 12 nedávám souhlas ke zveřejnění jména mého dítěte XY narozeného dne ….r.č………. v obecním periodiku Zpravodaj – rubrika Společenská kronika – narození dětí.
      Nevztahuje se společenská kronika k §12 odstavec 2) ...úřední účel.

    • 14. 3. 2011 11:24

      pája

      Re: OT - právník
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>prosím Vás, existuje nějaký § na základě kterého bych
      >>>mohla odmítnout uveřejnění jména dítěte v obecním
      >>>časopise - společenská kronika - narození dětí?
      >>
      >>§ 11 a 12 občanského zákoníku, bez Vašeho souhlasu
      >>nesmí zveřejnit.
      >
      >Děkuji za odpověď. Můžu napsat takto:
      >Na základě Občanského zákoníku § 11 a 12 nedávám
      >souhlas ke zveřejnění jména mého dítěte XY narozeného dne
      >….r.č………. v obecním periodiku Zpravodaj – rubrika
      >Společenská kronika – narození dětí.
      klidně

      >Nevztahuje se společenská kronika k §12 odstavec 2)
      >...úřední účel.
      takovéto zveřejnění není úředním účelem a podléhá souhlasu fyz.osoby, u Vás rodiče.

    • 14. 3. 2011 11:29

      zana6 (neregistrovaný) 77.92.193.---

      Re: OT - právník
      děkuji za pomoc, přeji Vám hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).