Hlavní navigace

Forward

 • (neregistrovaný)

  16. 3. 2011 12:36

  Prosím zkušené,nikdy jsem neúčtovala o měnovém forwardu,může mi někdo poradit kdo má zkušenosti nebo alespoň doporučit kde bych něco o účtování zjistila? Díky moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2011 13:19

   seda (neregistrovaný)

   Re: Forward
   podívejte se níže v diskuzi - dnes se to tu řešilo - měnové forwerdy(Haka2)

  • 16. 3. 2011 13:25

   Lenka F. (neregistrovaný)

   Re: Forward
   My jsme měli forward poprvé loni, měli jsme rezervovaná eura za 26 Kč. Po převodech z účtu EUR na korunový nám po přepočtu platným kurzem vznikaly rozdíly, které jsme zaúčtovali jako kurzový rozdíl (v tomto případě do výnosů). Pokud by byl kurs v době převodu naopak vyšší, byl by kurzový rozdíl opačný.
   Při sjednávání forwardu jsme v bance složili (banka si zablokovala z našeho účtu) sjednanou částku EUR jako jistinu - pro případ, že bychom nedodrželi objem převodu z EUR na Kč podle smlouvy. Po naplnění sjednaného objemu forwardu nám ji banka vrátila na náš účet. Tuto jistinu jsme účtovali na účet 315/221, při vrácení potom MD 221/315. Pokud by jistina propadla, byl by to zřejmě náklad.

  • 16. 3. 2011 13:36

   Lenka F. (neregistrovaný)

   Re: Forward
   Tak teprve teď vidím předchozí odpověď a zjistila jsem, že jsme sice došli ke správnému daňovému základu, ale účtování si budeme muset opravit. Opravdu doporučuji podívat se na odpověď podle předchozí rady (bohužel se objevila až když jsem dopsala svůj vzkaz).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).