Re: Přiznání DPH???
No podle mého názoru pokud jste nepodal za loňský 1Q, pak FÚ postupoval podle zákona o správě daní a poplatků a daň Vám vyměřil. Buď podle pomůcek nebo s předpokladem 0. Pokud by to byla ta první možnost, přišel by Vám platební výměr. Pokud nic nepřišlo, s největší pravděpodobností předpokládali že nic nemáte a vyměřili vám 0. Jenže od 1.1.2011 platí nový daňový řád, tam nic takového jako předpoklad nuly není, takže FÚ půjde (pokud nepodáte) rovnou k vyměření podle pomůcek a taky Vás čeká automaticky pokuta, min. 500,- Kč. Takže za tento rok podejte v každém případě nulové a co se týká toho loňského roku, zkuste se spojit se svým správcem daně a domluvit se s ním.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
17. 3. 2011 14:09
Jsem OSVČ-plátce DPH-čtvrtletní. V tomto čtvrtletí nemám žádné uskutečněné ani přijaté zdanitelné plnění. Musím podávat přiznání s nulami nebo nemusím podávat vůbec žádné? Děkuji.