Hlavní navigace

Sdružení a vypořádání po zániku

• (neregistrovaný) 85.239.224.---

21. 3. 2011 15:57

Dobrý den, mam sdružení o 2 učastnicích, FO bez právní subjektivity. kdy mi jeden skončil. Obe strany se finančně vypořádali.

Můj dotaz zní, ten co vyplatil účastnika co odešel má to danove uznatelne? a pokud ano kam se to uvádí v priznani?

A ten co odešel a obdrzel Kč, kam on je uvadi v priznani?a můze si oproti tomu i uplatnit nejaky vydaj?

Musim doklad o vyporadani posilat jako prilohu na finančni urad?

Dekuji všem za pomoc!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2011 16:21

Petra K (neregistrovaný) 93.91.149.---

Re: sdružení a vypořádání po zániku
      K ukončujícímu se přistupuje, jako by ukončil podnikání a tomu druhému to svoje jako by odprodává. Majetek by měl být oceněn, dochází k odprodeji pohledávek závazků, materiálu, zboží. Vlasně všeho, co bylo ve sdružení společné. Pokud Byli plátci DPH, pozor na odvod a vypořádání DPH. Není to vůbec jednoduché, jak to na první pohled vypadá, že se ti dva dohoudnu na částce a nic víc se nemusí řešit.

• 21. 3. 2011 16:43

zánik sdruženi (neregistrovaný) 85.239.224.---

Re: sdružení a vypořádání po zániku
      me šel jeden do duchodu, ten vstoupil do sdruzeni praci. majetek vlozil a vkladal (nabyval ten druhy),ktery pokračuje dal v podnikani. zbozi nemaji. a pohledavky co nabyli spolu jsou v tuto dobu jiz vyrovnane. oba byli platci dph.
      mam pripravenou zaverku ke dni ukončeni,kde rozdelim prijmy a vydaje, ale ted mi zbyva prave jak jeste vyporadat ostatni. jedna se mi o FY danovou evidenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).