Hlavní navigace

Zjištění ID Schránky společnosti s.r.o.

• 195.39.8.---

30. 11. 2011 11:55

Dobrý den,
    mám společnost s.r.o. a již přes rok dlužníka (také s.r.o.) okolo 50tis.
    Po nějaké době nás dlužník začal ignorovat,
    doporučené dopisy s upomínkami se vrací z pošty zpět z důvodu nevyzvednutí (nejspíše, jakmile vidí odesílatele, nejde si dopis vyzvednout).

Jelikož jsem já i dlužník právnická osoba a ze zákona máme datovou schránku, napadlo mě poslat mu dvě upomínky elektronicky,
    ty si již bude nucen přečíst nebo nastane fikce doručení a pak právně postopovat dále (zatím nemám domyšleno).

Kámen úrazu nastal, když jsem si naivně myslel že v adresáři datových schránek vyhledám ID schránky jiné právnické osoby. Bohužel mohu vyhledávat jen v úředních schránkách. Nikde jsem nenašel žádnou službu která by umožňovala zjištění ID klidně i za poplatek (pošta, internet, atd...) Známí úředníci, tvrdí, že oni vyhledat mohou, ale je to placená a monitorovaná služba.

Prý někteří právníci a exekutoři si mohou vyhledávání ve všech schránkách za roční poplatek zakoupit.

Znáte nějaký způsob jak zjistit ID schránky?

Nebude problém dále, že budou DS blokovat odeslání zprávy právnická osoba -> právnická osoba?

Nenašel by se nějaký právník nebo exekutor který tuto pravomoc má a za poplatek by mi firmu dohledal?

Jak byste postupovali dále při vymáhání?

Děkuji Zdeněk

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2011 12:09

Rop

Já bych už do upomínky nešel. Zbytečně vyhozený čas oknem.

Rovnou sepište návrh na platební rozkaz a je to ... ať s nimi komunikuje soud.

Pokud soud vyhoví a oni nezplatí tak nastupuje exekutor ... případně návrh na insolvenci ...

• 30. 11. 2011 14:13

L. (neregistrovaný) 90.179.215.---

Zcela souhlasím s panem Říhou. Pohledávka je již přes rok neuhrazená, tady není co řešit. Pouhým doručením upomínky ničeho nedosáhnete. Pokud by dlužník měl snahu dobrovolně zaplatit, udělal by to i bez upomínky. Takže právníka bych na Vašem místě kontaktovala jedině za účelem podání žaloby, nikoli vyhledání ID datové schránky.

Ještě dodám: zkontrolujte si v insolvenčním rejstříku, zda už firma dlužníka náhodou není v insolvenčním řízení. Pokud by byla, musíte se do něj včas přihlásit.

• 5. 12. 2011 10:11

Martin Humpolec (neregistrovaný) 62.84.146.---

Tak hlavně pro odeslání datové zprávy musíte mít uzavřenu smlouvu s poštou (což asi není problém udělat), ale hlavně příjemce musí mít povolen příjem komerčních datových zpráv (což asi mít nebude). Dokud tyto dvě podmínky splněny nejsou, tak číslo datové schránky v systému nenajdete (výjimkou je jejich seznam, viz příspěvek výše).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).