Hlavní navigace

Faktura bez dič

• (neregistrovaný) 89.102.77.---

24. 3. 2011 8:32

Dodavatel vyfakturoval službu bez ič a dič OSVČ. Celková částka je 900 kč. DPH si uplatnit nemůže, ale může si dát fakturu do nákladů? Adresa osvč souhlasí. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2011 9:00

... (neregistrovaný) 89.102.77.---

Re: faktura bez dič - PROSÍM
      Opravdu mi nikdo neporadí? Jde o to, že na některých fakturách chybí DIČ odběratele, který je plátcem dph. Pokud se s dodavatelem nedomluví na opravě, lze fakturu dát alespon do nákladů? Nebo se může dič dopsat ručně? Děkuji za pomoc.

• 24. 3. 2011 9:09

m. (neregistrovaný) 88.101.146.---

Takové faktury se vracejí nebo aspoň neuhradí do doby, než dodavatel plátce DPH dodá správnou s DIČ.

• 24. 3. 2011 9:12

Petra. (neregistrovaný) 82.117.156.---

Na to mám takový fígl - fakturu dodavateli vrátím s požadavkem o opravu. Pokud to neudělá, fakturu nedám do účetnictví a nic mu nezaplatíme. Nikdy jsem nikomu nemusela vysvětlovat, že nemá příslušné náležitosti na dokladu, protože jakmile se to vrátí odesilateli je každému jasné, že fakturu nemáme a tím pádem nedostane peníze. Do týdne to mám vždycky opravené na stole. Pokud toto ale dělat nechcete a na opravě se nedomluvíte, tak bych to tam raději nedopisovala. U ručně vypisovaných dokladů to ale doplňuji sama, pokud je potřeba, tam Vám nikdo nedokáže, kdo to vlastně psal.

• 24. 3. 2011 9:32

... (neregistrovaný) 89.102.77.---

Děkuji za rady. Vím, jak to myslíte, ale začínám se do toho motat. OSVČ odebira internet od jedne zname spol., ktery pro podnikani vyuziva jak doma (= misto podnikání), ale navíc má ještě jednu provozovnu, kde také odebírá internet. Jedna faktura jí chodí s ič a druhá jí chodí bez ič, dič. Je nutné pro DE mít jak ič, tak i dič a co když bude mít dič jen rodné číslo (které je stejné jako dič, akorát je bez CZ). Co když bude mít jen ič, může dát alespon do nákladů (bez odečtu dph)? Od 1.4.2011 je nutné strikně dodržovat náležitosti faktur, hlavně dič. Tak nevím, jak se zachovat. Děkuji za vyčerpávající opovědi, snad jsem to napsala srozumitelně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).