Hlavní navigace

Vracení zboží na zakázku

  • (neregistrovaný)

    30. 11. 2011 12:17

    Zdravím,
    zajímalo by mě, zda můžu v 14denní lhůtě pro koupi zboží na internetu vrátit zboží, které jsem si nechal udělat na zakázku - jde o puzzle s fotkou.
    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2011 12:56

      bez přezdívky

      Dobrý den,
      bohužel nemůžete. Tato situace je ošetřena v § 53 občanského zákoníku.
      (7) Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 6, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.
      (8) Kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit podle odstavce 7 od smluv
      a) na poskytování služeb, jestliže s jejich plněním bylo s jeho souhlasem započato před uplynutím lhůty 14 dnů od převzetí plnění,
      b) na dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli dodavatele,
      c) na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání,
      d) na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal,
      e) na dodávku novin, periodik a časopisů,
      f) spočívajících ve hře nebo loterii.
      S pozdravem
      Daniel Morávek

    • 7. 11. 2014 13:23

      Miroslav (neregistrovaný)

      Dobrý den, platilo by to i pro špatně provedenou zakázku?
      Objednal jsem si od uměleckého kováře dva kované nápisy v hodnotě 8700 CZK. Příjmení a domovní číslo. Příjmení přišlo v pořádku, ale špatné domovní číslo, když jsem ho kontaktoval, odpověď byla, že si zaplatím za 2700 nové domovní číslo a dá mi slevu za poštovné a toto mu pošlu zpět. Je nějaká možnost vrácení 8700 CZK a zboží vrátit?
      Děkuji, Mirek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).