Hlavní navigace

Čerpaní dovolene po skončení RD.

  • (neregistrovaný) 92.245.8.---

    26. 3. 2011 20:36

    Dobrý večer, prosím o radu. Dne 16.4.2011 mi končí rodičovská dovolená. Chtěla by sě zeptát jestli mám nárok na dovolenu za rok 2008, kterou sem si nevybrala po skončení MD / 13.3.2008- 25.9.2008, 28.týdnu/ nebo mi ta dovolená propadla, jak mi tvrdí zamestnavatel? Prěd nástupem na MD sem byla na rodičovske dovolené s prvním dítětem. Můžete mi prosím poradit, děkují moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2011 15:51

      IvanaF (neregistrovaný) 80.82.154.---

      Re: Čerpaní dovolene po skončení RD.
      Pokud jste si nepožádala o čerpání dovolené ihned po skončení MD, tak Vám bohužel propadla:-(

    • 27. 3. 2011 17:08

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Čerpaní dovolene po skončení RD.
      Tak to není. § 218:
      (3) Nemůže-li zaměstnavatel určit čerpání dovolené podle odstavce 1 ani do konce příštího kalendářního roku z důvodu čerpání rodičovské dovolené, určí dobu čerpání této dovolené po skončení rodičovské dovolené.

    • 28. 3. 2011 8:18

      IvanaF (neregistrovaný) 80.82.154.---

      Re: Čerpaní dovolene po skončení RD.
      Děkuji za opravu, je to tak jak píšete, viz § 218. Omlouvám se....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).