Hlavní navigace

Daňový bonus

  • (neregistrovaný) 89.203.151.---

    30. 3. 2011 21:36

    Prosím, prosím.

    Zletilé dítě (19let), studující 3 měsíce pracovalo na dohodu o provedení práce. Mohu si jako rodič uplatnit daňový bonus za tyto měsíce?

    Hledám v knihách a zákonech a vycházími, že ano.
    Cituji:
    Podmínkou pro uplatnění studujícího dítěte jako vyživované osoby je nevykonávání výdělečné činnosti dítěte . Výdělečnou čiností se podle §10 zákona o státní sociální prodpoře rozumí:

    - činnost v ČR zakládající účast na nemocenském pojištění

    to dohoda o provedení práce nezakládá, takže mohu????

    Dik.Dik.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2011 5:59

      Janek (neregistrovaný) 84.244.93.---

      Re: daňový bonus
      na stránkách jak podnikat .cz jsem našla:
      Sleva na dítě na podnikajícího studenta
      Coby rodič můžeme na své dítě - studenta uplatnit slevu na dítě, i když podniká.

      Rodič rozdělí zisk na svého studenta - spolupracující osoba
      Pokud neuplatníme jako rodič slevu na dítě na svého studujícího potomka, můžeme na něj rozdělit zisk - bude pro nás spolupracující osobou.

      V daňovém přiznání potomek uplatní slevu na dani na poplatníka a slevu na dani na studenta.

      Nemůžeme zároveň na potomka uplatnit slevu na dani na dítě a mít jej jako spolupracující osobu.

    • 31. 3. 2011 6:45

      ppppppppp (neregistrovaný) 89.203.151.---

      Re: daňový bonus
      To je něco jiného. Já ho nechci jako spolupracující osobu. Já chci na něj v přiznání uplatnit daňový bonus a on nepodniká,ale pracoval na dohodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).