Hlavní navigace

Podpora - pomozte.....

  • (neregistrovaný) 217.115.249.---

    3. 4. 2011 19:18

    Potřebuji poradit-po 38 letech práce bez přestávky budu nucena doma zůstat s nemocným manželem.V práci budu nejspíš končit dohodou. Je pro mně jiná možnost, než jít na ÚP a mít nějakou dobu podporu ve výši jen 45% čisté mzdy?Děkuji všem za reakce Eva Marie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2011 20:06

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Podpora - pomozte.....
      Dojděte si na sociální odbor obecního úřadu, manžel bude jistě mít nárok na příspěvek na péči.

    • 4. 4. 2011 8:01

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.93.---

      Re: Podpora - pomozte.....
      Nejsem právník. Ale někdy je to na rozhodnutí úředníka, co jsou vážné důvody.
      Možná, že výše podpory by nemusela být jen 45%
      zákon o zaměstnanosti vymezuje, co jsou vážné důvody při skončení pracovního poměru dohodou.
      Třeba by to šlo uplatnit, nevím, neznám vaši situaci, možná by stálo za to konzultovat to s ÚP.
      §5
      2. nezbytné osobní péči o fyzickou osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo ve stupni IV (úplná závislost)3a), pokud s uchazečem o zaměstnání trvale žije a společně uhrazují náklady na své potřeby; tyto podmínky se nevyžadují, jde-li o osobu, která se pro účely důchodového pojištění považuje za osobu blízkou,

    • 4. 4. 2011 9:44

      Eva Marie (neregistrovaný) 91.187.60.---

      Re: Podpora - pomozte.....
      DĚKUJI VÁM OBĚMA ZA ODPOVĚĎ
      EvaM




      >>>Potřebuji poradit-po 38 letech práce bez přestávky
      >>>budu nucena doma zůstat s nemocným manželem.V práci
      >>>budu
      >>>nejspíš končit dohodou. Je pro mně jiná možnost, než
      >>>jít na ÚP a mít nějakou dobu podporu ve výši jen 45%
      >>>čisté mzdy?Děkuji všem za reakce Eva Marie
      >>
      >>Dojděte si na sociální odbor obecního úřadu, manžel
      >>bude jistě mít nárok na příspěvek na péči.
      >Nejsem právník. Ale někdy je to na rozhodnutí
      >úředníka, co jsou vážné důvody.
      >Možná, že výše podpory by nemusela být jen 45%
      >zákon o zaměstnanosti vymezuje, co jsou vážné důvody
      >při skončení pracovního poměru dohodou.
      >Třeba by to šlo uplatnit, nevím, neznám vaši situaci,
      >možná by stálo za to konzultovat to s ÚP.
      >§5
      >2. nezbytné osobní péči o fyzickou osobu, která se
      >podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu
      >závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II
      >(středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost)
      >nebo ve stupni IV (úplná závislost)3a), pokud s
      >uchazečem o zaměstnání trvale žije a společně uhrazují náklady
      >na své potřeby; tyto podmínky se nevyžadují, jde-li o
      >osobu, která se pro účely důchodového pojištění
      >považuje za osobu blízkou

    • 4. 4. 2011 11:07

      OX (neregistrovaný) 109.80.79.---

      Re: Podpora - pomozte.....
      Ještě mě napadá jedna možnost , jak mít vyšší podporu, ale nevím jestli by Vám to zaměstnavatel umožnil. Sepsat dodatek, že máte smlouvu na dobu určitou a po uplynutí doby určité by jste měla nárok na podporu v normální výši, protože by nebylo skončeno dohodou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).