Hlavní navigace

Pokládka zámkové dlažby výše DPH

  • (neregistrovaný) 88.102.91.---

    5. 4. 2011 7:57

    Nechal jsem si zhotovit u rodinného domu pokládku zámkové dlažby od spol. s.r.o. Obdržel jsem fakturu, kde je práce účtována ve výši 20%DPH. Měl jsem pocit, že na tuto uvedenou práci u rodinných domů je sazba 10%DPH.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2011 8:24

      Vlad

      Re: Pokládka zámkové dlažby výše DPH
      Sazba 20% je správně. Zámková dlažba je plošná stavba, která vždy podléhá vyšší sazbě DPH. Viz např. http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846B-0395E490/cds/xsl/legislativa_metodika_8681.html?year

    • 5. 4. 2011 10:24

      Petra. (neregistrovaný) 82.117.156.---

      Prosím ještě pana Vladimíra
      A jak by to bylo v případě, že by se s pokládkou dlažby stavěl třeba i rodinný dům a byla to jedna zakázka? Musí se pokládka fakturovat zvlášť s 20%? Pracuji ve stavební firmě a vždycky jsme to dávali kompletem s 10%.

    • 5. 4. 2011 15:44

      jar (neregistrovaný) 83.208.251.---

      Re: Prosím ještě pana Vladimíra
      Ano, viz výše správně - plošné stavby nejsou nemovitostí podle § 119 odst. 2 obč. z., tj. nejedná se o stavby spojené se zemí pevným základem, ale jedná se vlastně o zpevnění povrchu pozemku. Sazba zvýšená. Loni se to tu řešilo, vypisuji z odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).