Hlavní navigace

Poloviční daňový odpis

  • (neregistrovaný) 217.195.163.---

    6. 4. 2011 11:06

    Dobrý den,

    je možno použít polovičního daňového odpisu dle §26/7/1 příjmovky, pokud plátce má k 1.1. 2011 v majetku osobní automobil, dosud neodepsaný, a k 17.1.2011 je tento automobil prodán, tudíž i vyřazován? Kolují tu totiž dohady o znění zákona, že - "je vyřazen před koncem zdaňovacího období" - že je divné, že by byl i leden brán jako "před koncem zdaňovacího období". :)))

    Díky za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2011 11:51

      BJ (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: poloviční daňový odpis
      Nevím o žádných dohadech. V případě vyřazení majetku je zákon naprosto srozumitelný. Máte vlastně dvě možnosti.
      1/ uplatnit 1/2 odpisu dle § 26 odst 7 a zůstakovou cenu §24/2 písm b
      2/ Jen zůstatkovou cenu §24/2 písm b

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).