Re: prodej bytu v osobním vlastnictví
Paní Katko, děkuji za reakci. Ale přiznání k dani z příjmu podat musím a je to osvobozeno dle toho par.4, je to tak? Chápu, že když něco není předmětem daně, tak přiznání nepodávám, ale když je to osvobozeno, tak podávám zjednodušeně řečeno nulové? Kolegyně prodávala dům, který byl také osvobozen a na FÜ jí řekli, že nemusí přiznání podávat. Nevíte náhodou, jak to je? Ale to už si případně zavolám na finančák.
díky
Re: prodej bytu v osobním vlastnictví
Nemusíte vůbec podávat a jestli podáváte kvůli něčemu jinému, tak tam tohle nepíšete.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
6. 4. 2011 18:37
Dobrý den, jaké daně je třeba zaplatit při prodeji bytu v osobním vlastnictví, zakoupen v roce 2003, koupila fyzická osoba nepodnikající, nikdy nebylo sídlem podnikání ani obchodním majetkem.
Je správně, že daň z příjmu ne - splněn časový test 5 let viz.§4 odst. 1b) a pouze daň z převodu nemovitosti?
Děkuji