Hlavní navigace

Roční zúčtování daně

• (neregistrovaný) 90.176.236.---

8. 4. 2011 9:04

Dobrý den,

na konci února jsem byla navštívit zaměstnance v jedné firmě, které zpracovávám mzdy. Vysvětlovala jsem jim, jak mají vyplnit prohlášení poplatníka DPFO ze záv. čin. a z funk. pož (hlavně tedy kvůli ročnímu zúčtování daně). Někteří z nich mají nárok na slevu na dani na svou manželku za r. 2010. Nyní tedy, po důkladném vysvětlení co se započítává do příjmů manželky a co ne, zjistili, že měli nárok na tuto slevu i za r. 2009 a dva z nich i za r. 2008.
    Nevím ale, jak jim opravit loňská roční zúčtování? Peníze samozřejmě chtějí vrátit.
    Jaký formulář mám vyplnit, jak mám, prosím, postupovat?
    Nikdy jsem toto neřešila, tak nevím a MOC vás prosím o pomoc.

Velice děkuji!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2011 9:08

aa (neregistrovaný) 80.188.207.---

Re: roční zúčtování daně
      Zaměstnanci si podají daňová přiznání, vy jim vystavíte potvrzení o příjmu s vyznačením - roční zúčtování provedeno a kolik byla vrácena daň.

• 8. 4. 2011 9:09

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Pokud to zjistili teď, po vašem vysvětlení, je na nich, aby si podali daňová přiznání za minulé roky a v nich si manželky uplatnili. Vy loňská RZD neopravujte (to se opravuje, pokud je zjištěná chyba, ale ne když někdo něco požaduje dodatečně)

• 8. 4. 2011 9:12

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Vy nebudete vyplňovat nic jiného než Potvrzení o zdanitelných příjmech za příslušný rok. Oni si podají daňové přiznání.

Opravu byste dělala jedině v případě, že by to byla vaše chyba. Že oni by požádali a všechno doložili do 15.2., ale vy jste to z nějakého důvodu neudělala. To naštěstí není váš případ.

• 8. 4. 2011 9:47

Juuulinka (neregistrovaný) 90.176.236.---

Děkuji vám moc, dámy!
      Děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).