Hlavní navigace

Přenesení plnění

  • (neregistrovaný) 217.115.255.---

    13. 4. 2011 7:46

    Jsme firma zpracovávající plastový odpad. Pokud nám odběratel dodá tento odpad(kod 3915),dochází k přenesení plnění DPH na nás. My tento odpad zpracujeme a podrtíme,drť dále prodáváme jako výrobek. Toto již fakturuji normálně s 20% DPH? Děkuji za odpověď a za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 4. 2011 8:49

      kra (neregistrovaný) 88.83.235.---

      Re: Přenesení plnění
      Já bych myslela, že ano. POkud už jde od vás jako výrobek.

    • 13. 4. 2011 10:31

      zuza33 (neregistrovaný) 195.39.102.---

      Re: Přenesení plnění
      Podle mě záleží na tom, co se s odpadem u Vás stane. Pokud jen změní strukturu a pročistíte, je to stále odpad. Pokud do něj něco přidáte a uděláte z něj něco jiného, změní se jeho vlastnosti - je to výrobek. Jako co prodáváte?

    • 8. 6. 2011 9:26

      P (neregistrovaný) 88.100.5.---

      Re: Přenesení plnění
      §92c při dodání zboží uvedeného v příloze č. 5, včetně dodání tohoto zboží po zpracování v podobě čištění, třídění, řezání, štěpení atd. použije plátce režim přenesení daňové povinnosti.
      Takže pokud pouze vytřídíte a nadrtíte odpad dala bych bez DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).