Hlavní navigace

Výpověď dohodou a nemoc

  • (neregistrovaný)

    15. 4. 2011 14:25

    Dobrý den,

    prosím o radu. Dostala jsem výpověď odzaměstnavatele s tím že mi byla nabídnta jiná práce a já ze zdr. důvodu odmítla, toto zam. uvedl do výpovědi a mě končí prac. poměr k 30. 4 stále mě zaměstnavatel zadává práci v chladných podmínkách a já již podruhé odolávám nemoci. Nyní bych šlaskutečně marodit, jak je to tedy úpotom s výpovědí? Mohu jít marodit i když jsem ve výpovědi a když budu marodit déle než mám výpovědní lhůtu jak to bude potom?Děkuji moc Vanda

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2011 14:46

      Renáta (neregistrovaný)

      Re: Výpověď dohodou a nemoc
      Pokud jste dostala výpověď, tak Vám od 1.5. běží dvouměsíční výpovědní lhůta. Ta se o dobu nemoci prodlužuje, pokud zam-teli neoznámíte, že na prodloužení netrváte. Prvních 21 dní PN vyplácí zam-tel náhradu mzdy (první tři dny 0), poté OSSZ nemocenské dávky. Pokud jste podepsala dohodu o ukončení PP, Váš pracovní poměr končí dne 30.4. Pokud začnete nyní marodit, zam-tel Vám bude vyplácet náhradu mzdy za PN do konce dubna (za dny, kdy máte plánovanou směnu). Pokud bude Vaše nemoc delší než 21 dní, bude Vám nemocenské dávky vyplácet příslušná OSSZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).