Hlavní navigace

Souhrnné hlášení

  • (neregistrovaný) 93.99.204.---

    15. 4. 2011 15:49

    Dobrý den,
    prosím poraďte, prodali jsme do Polska plátci DPH starší bagr, jsme povinni podávat souhrnné hlášení? Je HIM zboží?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2011 23:40

      Raviana (neregistrovaný) 90.179.137.---

      Re: Souhrnné hlášení
      Sama jsem zvědavá, jestli bude mít někdo jiný názor, ale z hlediska účetnictví to pro Vás zboží není, pokud jste ho měli v majetku a nekoupili za účelem dalšího prodeje. Z hlediska DPH to dle mého zboží je a tudíž bych dala souhrnné hlášení, notebane, když jste to prodali bez DPH. Někde se to DPH musí v rámci unie ukázat, pokud jste oba plátci.

    • 15. 4. 2011 23:56

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.137.---

      Re: Souhrnné hlášení
      Z pohledu DPH je bagr zbožím - vizte § 4/2 ZDPH.

    • 16. 4. 2011 9:13

      Jana28 (neregistrovaný) 93.99.204.---

      Re: Souhrnné hlášení
      Děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).