Re: KZAM proč "musí" být
Jestli Vám postačí má stručná info - nemusí být ze zákona vedeno. Jen pro účely statistiky ( např. pro Treximu) a to ještě v případě, kdy jste vybráni do sledovaného vzorku. Uvedení profese podle KZAM, dříve JKZAM ,nyní i ISCO-88 vyžadují také ÚP v určitém styku s nimi.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
20. 4. 2011 8:47
Dobrý den, tak přemýšlím, kde je psáno, že v organizaci musí-nemusí být vedeny profese dle KZAMU, nově dle CZ ISCO kod. Je to údaj, soudím, jen ...? pro statistiku - napadá mne Trexima. Ještě pro nějakou statistiku? K čemu jinému by toto číslování mělo ještě sloužit? Pokud je firma statistic.úřadem vybraná, vím, že povinnost k vyplňování výkazů již má (bohužel), ale pokud tu konkrétní statistiku, kde je zapotřebí číslování profesí nezpracovává, profese nemusí být dle KZAMU? Poprosila bych o nějaké ucelené info, kdo se tím zabýváte, moc děkuji.