Re: vystavená faktura neplátce a dič
I když tam DPH máte, stejně nemáte vyčíslenu a uvedenu DPH. Měla by jste mít uvedeno - Nejsem plátce DPH.
Taky si myslím, že to ničmu nevadí. Ale sama to neuvádím.
Re: vystavená faktura neplátce a dič
To, že nejsem plátce, na faktuře uvádím. Při nastavení programu musím mít DIČ vyplněné, jinak by se mi neobjevovalo na přiznání (DzPFO, SD) a z nastavení se to prostě asi natahuje do hlavičky vydané faktury....No, měnit to nebudu, jen mě to překvapilo, díky za reakce.
Re: vystavená faktura neplátce a dič
Já bych zkusila změnit formulář pro tisk faktury. Prostě odebrat (umazat) z něj tu kolonku s DIČ (tedy hlavně to pole, ve kterém se zobrazuje vaše DIČ), pak by se nic nemohlo tisknout. Ale samozřejmě to záleží na tom, zda vám toto vás program umožní, případně zda to umíte udělat (nebo máte někoho, kdo to udělá).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
20. 4. 2011 16:15
Dobrý den, dnes mě překvapil dotaz jedné klientky, které vystavuji faktury. Nejsem plátce DPH a na faktuře mi program tiskne i DIČ, zadané v nastavení firmy. Volala a ptala se, proč mám na faktuře DIČ, když nejsem plátce, že tam nemá být. Je to něco proti něčemu? Tisknu to tak léta... Děkuji.