Hlavní navigace

Zápis do peněžního deníku prosím

• (neregistrovaný) 193.86.142.---

27. 4. 2011 10:06

Dobrý den, prosím Vás je to velký průšvih..zjistila jsem nyní,že už asi 5 let neuvádím platbu DPH(čtvrtl.) do analytik.Zapíšu,že se platilo hotově z kasy nebo účtem,ale nezavedla jsem analytik.,že platba DPH patří do vydajů neovl.základ daně a tím pádem se mi potom ve vytištěném peněžním deníku tato suma neobjevbuje ve těchto výdajích. Vedu DE jsme čtvrtl.plátci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2011 10:20

rRenata (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: zápis do peněžního deníku prosím
      Moc dotazu nerozumím, takže jste si nárokovali odpočet DPH a zároveň toto DPH uplatnili jako daňový náklad?

• 27. 4. 2011 10:36

J. (neregistrovaný) 193.86.142.---

Při čtvrtletní platbě DPH zapíšu,že jsem zaplatila buď kasou nebo účtem,za píšu do výdajů ale tady už jsem to zkopala,že jsem nezapsala,že se jedná o výdaj neovlivňující základ daně.Mám to prostě uhrazené ale dále v peněžním deníku už ta platba nikde není

• 27. 4. 2011 12:12

baa (neregistrovaný) 90.176.134.---

jak ale máte tuto platbu DPH zaúčtovanou? Měla by být ve výdajích neovliv.základ daně - DPH (stejně tak třeba přijatá faktura rozdělená na základ daně - ovlivňující výdaj + DPH - neovlivňující výdaj). Pokud jste ji neúčtovala vůbec a platbu jste měla jen jako výdaj v pokl. nebo na účtě, pak by se nic myslím nestalo, ale nemohou Vám potom vycházet součty sloupců a řádků.

• 27. 4. 2011 12:53

J. (neregistrovaný) 193.86.142.---

Je to tak jak píšete,přijatá fa rozdělená na základ daně a DPH stejně tak i u vydané fa.Tak to mám.Ale ptám se zda je to průšvih,že celková platba čtvrtl. je jen jako výdaj ale nemám to zařaezno do výdajů neovl.základ daně.Přemýšlím nad tím domnívám se , že by to nemělo vadit,protože při zadávání základu a daně u přijatých a vydaných fa se to vlastně odečte a přičte takže jsem nikoho nepoškodila.Na pokladně byly peníze pro platbu je i zaučtováno jak to vidíte???

• 27. 4. 2011 13:39

rRenata (neregistrovaný) 193.86.121.---

Jak Vám vychází ty součty? Celkové výdaje (banka a pokladna), by měly být rovny s hodnotou celkových nákladů (daňové + nedaňové). Rovnají se?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).