Hlavní navigace

Student podnikatel a výše přídavků

• (neregistrovaný) 90.176.35.---

14. 4. 2010 16:14

Dobrý den, v lednu letošního roku jsem si ohlásil živnost a začal podnikat, jsem student, čili podnikání je má vedlejší činnost, bydlím s rodiči. Když jsem se v lednu ptal na sociálním úřadě, jak případná živnost ovlivní sociální přídavky (na dítě, na bydlení atd...), slečna na úřadě mi doslova řekla "Jste student, veden budete jako nezaopatřené dítě, vaše příjmy se tedy do celkového příjmu domácnosti nebudou započítavat." Nyní jsem vyplňoval papíry pro sociálku za první čtvrtletí tohoto roku, a tentokrate mi slečna na úřadě řekla, že při provozování vedlejší činnosti počítají s fiktivním příjmem 5000,- a nějaké drobné (nevím přesně). Tím pádem nám jako domácnosti příplatky nevyšly - z 5500Kč nám to udělalo 500Kč.

Jak to vlastně je? Přijde mi divné, aby u studenta počítali s jakýmsi fiktivním příjmem 5000něco Kč a započítavali jej do celkového přijmu domácnosti... To se pak opravdu nevyplatí dělat. Vydělám si 7 tisíc, ale o 5 jako domácnost přijdeme na dávkách, jaký to má pak smysl?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).