Hlavní navigace

Fakturace neplátce DPH v eu bez DPH

  • (neregistrovaný) 84.152.200.---

    3. 5. 2011 13:00

    Dobrý den, máme spor ve firmě. Já zastávám názor, že pokud je odběratel neplátce dph v eu, takže bychom mu měli fakturovat s českou dph. A když je plátce v eu a uvede nám dic tak bez české dph. Nově to je ale prý tak, že pokud jsou nějaké důkazy o tom, že odběratel podniká, máme fakturovat bez dph bez ohledu na to, zda dic uvede, nebo ne. Pokud je to pravda, tak to si máme založit detektivni kancelář na prověřování našich odběratlů v EU ? Děkujeme za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2011 13:21

      K2. (neregistrovaný) 79.98.73.---

      Re: Fakturace neplátce DPH v eu bez DPH
      Dobrý den,
      podívejte se na http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_9940.html?year

      je to tam jakž takž popsané. Já to osobně chápu tak, že nás teď nyní nezajímá zda je osoba, které fakturujeme registrovaná k DIČ, ale zda je to osoba - podnikatel. A pak se řídím podle paragrafu 9, 10 atd. Pokud osoba neposkytne DIČ a není registrovaná k dani, snažíme se z podnikatelů vymámit alespoň nějaké jejich oprávnění k podnikání.

    • 4. 5. 2011 12:20

      Janicka (neregistrovaný) 84.152.162.---

      Re: Fakturace neplátce DPH v eu bez DPH
      Děkuji moc. Máme problém, že nám se oprávnění k podnikání vymámit nedaří. Všude popisujou služny, ale jak je to s dodáním zboží ??? to nikde nepíšou

    • 4. 5. 2011 16:08

      B. (neregistrovaný) 90.182.170.---

      Re: Fakturace neplátce DPH v eu bez DPH
      Protože u dodání zboží je osvobození dle §64/1 - pouze při dodávkách osobě registrované k DPH. Zde dle mého názoru nedošlo k žádné změně. Kolegyně výše, Vám odpověděla jak to vypaadá z pohledu dodání služeb.

    • 4. 5. 2011 18:55

      Janicka (neregistrovaný) 84.152.179.---

      Re: Fakturace neplátce DPH v eu bez DPH
      Moc všem děkuji! Paragraf jsem pročetla a opravdu žádná změna. Tak už je to jasné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).