Hlavní navigace

Zdaňuje se vyplacená náhrada škody?

  • (neregistrovaný) 77.78.80.---

    3. 5. 2011 14:01

    Naše nemovitost byla poškozena zaviněním právnické osoby.Žalovali jsme o náhradu škody.Naší žalobě bylo vyhověno, rozsudek zní, že máme právo na náhradu škody v penězích.Jsme povinni tuto vyplacenou peněžní částku zdanit. Pokud ano jakou sazbou, nebo prosím o odkaz na zákonné ustanovení.
    Dílky A.Spitzar

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 5. 2011 1:42

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.113.---

      Re: Zdaňuje se vyplacená náhrada škody?
      Přijatá náhrada za škodu není podle § 2 ZDPH předmětem daně.

      Tolik zákon. Ale máme tu GFŘ a to si možná zase vydá nějaký svůj pamflet, kde bude tvrdit něco jiného. :-))

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).