Hlavní navigace

Poskytnutí služby neplátci daně

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    4. 5. 2011 12:41

    Pokud neplátce DPH z ČR poskytne službu neplátci daně z EU, nemusí se český neplátce registrovat k dani v ČR ani v EU, že? Jde o částku 10 tis. Kč.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 5. 2011 12:57

      BJ (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: poskytnutí služby neplátci daně
      Nezáleží na ceně, ale na tom o jakou službu jde a zda se jedná o "podnikatele".

    • 4. 5. 2011 13:01

      neználek (neregistrovaný) 213.155.250.---

      Re: poskytnutí služby neplátci daně
      Jde o pronájem nemovitosti v EU podnikatelem z ČR podnikateli z EU.

    • 4. 5. 2011 13:13

      BJ (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: poskytnutí služby neplátci daně
      Pokud jde o pronájem dle § 56(v ČR, ne krátkodobý) tak by se dle mého názoru plátci nestali. Pokud se jedná o nemovitost někde jinde v EU, musíte zjistit v zákonech dané země.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).